Siz ve çocuklarınıza 2002 yılından beri hizmet veren ÖZEL BANDO ÇOCUKEVİ , 90 çocuk kapasiteli deprem yönetmeliğine uygun Çakmak / Ümraniye'deki yeni binasında hizmet vermeye devam ediyor.

 

Misyonumuz; araştıran, sorgulayan, üreten, yeniliklere açık, teknolojiyi benimseyen, yapılanmayı ve yaşam boyu öğrenmeyi hedef edinen, Atatürk'ü seven bireyler yetiştirmektir.

 

Vizyonumuz; geleceğin bilgi toplumunda, her alanda örnek gösterilen bir okul öncesi eğitim kurumu olmaktır.


Çevreye uyumlu , güler yüzlü bireyler yetiştirmek için deneyimli kadromuzla çocuklarımızın ve sizlerin yanınızda olmaya devam edeceğiz.

 

Hakkımızda Bilmeniz Gereken Teknik Detaylar


* Okulumuz 670 m2 iç 150 m2 dış faaliyet alanına sahiptir. İnşaatı tamamen "Anaokulu Projesi"ne uygun yapılmıştır. Yeni binamız 2004 Kasım ayında faaliyete geçmiştir.


* Okulumuz 5 adet sınıf , faaliyet ve bilgisayar odası , spor salonu,film odası, yemekhane, hemşire odası( Revir) , iki adet uyku odası , ayakkabı değiştirme odası,bekleme odası ve idari odalardan oluşmaktadır.


* Öğretmenlerimizin hepsi Çocuk Gelişimi Mezunu dur.


* Hemşire ve sorumlu müdür haftanın 5 günü tam zamanlı görev yapmaktadır.


* Her yaş grubumuz farklı sınıflarda eğitim görmektedir.


* Sınıflarımız 15 kişilik olup 1 Sınıf öğretmeni ve 1 yardımcı öğretmen eğitim vermektedir.


* Eğitim programımız içinde kadromuz dışından uzman öğretmenler tarafından branş dersleri verilmektedir.


* Faaliyet programımız ve yemek listesi her ay velilerimize verilmektedir.


* Ayda en az iki defa dış ve iç faaliyet yapmaktayız.( At binme, sinema, tiyatro, sirk, piknik,müze gezileri….).Faaliyet Ücretleri okulumuz tarafından karşılanmaktadır.


* Temizlik , suya çeken ve havayı temizleyen temizlik robotuyla yapılmaktadır. Ayrıca haftada iki defa mutfak , lavabo ve tuvaletler 180 derece ısı veren buhar makinesı ile
temizlenmektedir. Böylelikle özellikle bulaşıcı hastalıklar için hijyen en iyi şekilde sağlanmaktadır.Temizliğimiz daimi görevlimiz tarafından yapılmaktadır.


*Doğum günü malzemeleri dışında dışarıdan herhangi bir gıda malzemesi alınmamakta olup, her türlü yemeğimiz iki aşçımız tarafından yapılmaktadır.


* Su sistemimiz "Reverse Osmosis" arıtma ve filtreleme sistemi ile çalışmaktadır.Böylelikle yemeklerimizde ve içmede sağlıklı ve risksiz su kullanmaktayız.


* Çocuklarımız için alınan her türlü gıda, oyuncak, kırtasiye ve temizlik ürünü markalı ve tescilli ürünlerdir.


* Tüm çocuklarımızın kaza sigortası bulunmaktadır.Ücreti okulumuz tarafından karşılanmaktadır.


* Yıl içinde uzmanlar tarafından rutin sağlık kontrolleri yapılmaktadır.

ElseDesignWeb © 2012